Këto janë veshjet më të çuditshme në ‘Met Gala 2019’

Emra të mëdhenj të modës dhe Hollivudit bënë një spektakël të vërtetë në Met Gala mbrëmjen që shkoi.

 

Kim Kardashian, Cara Delevingne , këngëtarja Katy Perry dhe ylli fitues i çmimit Oscar, Lady Gaga, ishin ndër ato që konkurronin të ishin mbretëresha e natës, shkruan lajmi.net.

Si çdo vit tjetër edhe këtë vit ‘Met Gala’ u karakterizua nga veshjet më të çuditshme.

Ajo çka u dallua këtë vit në ‘Met Gala’ ishte edhe mungesa e emrave si: Rihanna, Beyonce, Taylor Swift, Sarah Parker . /Lajmi.net/

   
 
  
 
  
  
 
 
  
  
 
  View this post on Instagram 
 
  
 
 
  
  
  
 
 
  
  
 
 
  
  
  
 
 

 

 @caradelevingne #MetGala 2019 

A post shared by   Fashion’s Biggest Night  (@metgala2019_) on

 

   
 
  
 
  
  
 
 
  
  
 
  View this post on Instagram 
 
  
 
 
  
  
  
 
 
  
  
 
 
  
  
  
 
 

 

 #KimKardashian #MetGala 2019 ? 

A post shared by   Fashion’s Biggest Night  (@metgala2019_) on

 

   
 
  
 
  
  
 
 
  
  
 
  View this post on Instagram 
 
  
 
 
  
  
  
 
 
  
  
 
 
  
  
  
 
 

 

 #KatyPerry has changed into a giant cheeseburger lol #MetGala 2019 

A post shared by   Fashion’s Biggest Night  (@metgala2019_) on

 

   
 
  
 
  
  
 
 
  
  
 
  View this post on Instagram 
 
  
 
 
  
  
  
 
 
  
  
 
 
  
  
  
 
 

 

 #METGALA #METGAGA 4️⃣ ? @dimitrioskphoto @iamjmccarthy 

A post shared by   Lady Gaga  (@ladygaga) on