Këtyre të njohurve iu copëtua zemra këtë vit

Eneda Tarifa i dha fund lidhjes 18 vjeçare
Në rrethet e miqve të tyre ata quheshin “çifti i lashtë”, pasi kishin një jetë bashkë.

Pas 18 vitesh bashke, Eneda Tarifa është ndare nga partneri i saj, muzikanti Erjon Zaloshnja, i cili në fillimet e njohjes, në ndonjë intervistë, kur e pyesnin për Enedën, shprehej: “Ajo është muza ime”. Ish çifti kanë një vajzë. Arsyeja se përse ata i dhanë fund lidhjes, thuhet të jetë mungesa e kohës për ti kushtuar njëri tjetrit.

Stine në fundvit konfirmoj ndarjen
Në prag të vitit të ri, këngëtari i njohur shqiptar ka konfirmuar ndarjen nga bashkëshortja.

Stine përmes një statusi në llogarinë e tij në Instagram, ka konfirmuar ndarjen nga gruaja.
Ai ka postuar një fotografi të gruas dhe nga fjalët që shkroi la të kuptohet që lidhja e tyre nuk funksionoi.

Majk edhe një dështim
Majk është një nga reperat më të mirë shqiptarë i cili është shumë i preferuar nga publiku.

Para pak kohësh ai ka qenë në një lidhje me Majlinda Zekën, lidhje nga e cila lindi një djalë i quajtur Roan, por lidhja e tyre nuk ishte e destinuar të zgjaste shumë. Gjate këtij viti Majk u lidh me modelen Melita Nushi, por as lidhja me te nuk zgjati shumë. Ata tashme i kane ndare rrugët e tyre.

Morenës i doli i dashuri “gay”
Ndarja e Morena Tarakut nga miliarderi iranian ka qenë në qendër të vëmendjes së mediave gjatë ketij viti ne ikje.

Lajmi i ndarjes fillimisht u mësua nga Sasha Sobhani i cili në një postim shkruante “Ik zhduku” e në një tjetër shkruante se është beqar dhe i lumtur. /Kosovarja/