Kjo është kënga më e klikuar për fëmijë: Ka mbledhur plot 10 milionë shikime

Kënga për fëmijë “Baby Shark” nga Pinkfong ka grumbulluar tashmë 10 miliardë shikime në kanalin YouTube.

Sipas medieve të huaja, përcjell Telegrafi, kënga e krijuar nga Koreja e Jugut është një sensacion global viral dhe videoja më e shikuar në YouTube e të gjitha kohërave, derisa pas saj është kënga Despacito e Luis Fonsi.

Videoja e “Baby Shark” u publikua në qershor të vitit 2016 dhe u bë virale falë një sfide kërcimi.

Në nëntor të vitit 2020, videoja arriti 7.04 miliardë shikime dhe u bë videoja më e shikuar në YouTube e të gjitha kohërave, duke e lënën këngën Despacito në vendin e dytë.