Kjo është nëna e ‘Mertit’ në jetën jashtë serialit

 

“Mos ma lësho dorën”, është seriali i ri që ka filluar të pëlqehet shumë në Kosovë.

Njëri prej aktorëve më të pëlqyer nga seriali “Mos ma lësho dorën” është ai me rolin e ‘Mertit’, shkruan lajmi.net.

Por shumë pak dinë për jetën e tij jashë serialit. Emri i ‘Mertit’ në jetën reale është Yigit Kagan Yazici dhe është 12 vjeç.

‘Mert’ posedon llogari personale në Instagram dhe ndiqet nga një numër i madh i njerëzve. Ai shpesh poston foto me familjarët dhe duke qenë se në serial vëmendje merr njerka e tij në vazhdim ua sjellim disa foto me të cilat mund ta kuptoni se kush është nëna e tij në jetën reale./Lajmi.net/