Kthehet Balena blu-13 vjeçarja humb jetën me pushkën e babait të saj

Një vajzë 13 vjeçe nga Turqia ka pësuar tragjikisht pasi përdori pushkën e babait të saj, pasi luajti lojën online “Balena blu”.

Emine Karadag, u gjet pa shenja jete në shtëpinë e saj në Adana, shkruan Daily Mail.

13 vjeçarja ka lënë vizatimet që ka kryer rreth kësaj loje, dhe listën prej 25 gjërave që ka bërë para se të vëtëvritej.

Loja në fjalë përfshinë 50 detyra, duke përfshirë këtu edhe lëndimin e vetë lojëtarit, dhe si përfundim vetëvrasjen.

Ajo për fund u kishte lënë familjarëve të saj një letër.

“Balena Blu”, luhet si lojë që nga viti 2015.