Kur mushkëritë t’iu jenë mbushur me mukozë, kjo metodë natyrale do t’ju ndihmojë

Kur rrugët tona të frymëmarrjes të jenë të bllokuara nga mukoza, ajo menjëherë ndikon në mushkëri dhe ato nuk mund ta kryejnë punën e tyre në mënyrë efikase.

Mukoza është substancë e rrëshqitshme të cilën e krijon trupi jonë në sasi të mëdha, rreth 1-2 litra në ditë, por zakonisht e largojmë përmes pështymës. Sidoqoftë, kur një person vuan nga gripi, prodhimi i mukozës rritet dhe bllokohen kanalet e frymëmarrjes.

Sidoqoftë, ekziston një mënyrë krejtësisht natyrale dhe e shpejtë për ta hequr mukozën nga mushkëritë.

Përbërësit:

– Xhenxhefil

– Uthull molle

– Vaj kokosi

– Mjaltë

Preni një copë xhenxhefili të freskët në copa të vogla dhe vendoseni tenxheren mbi zjarr, bashkë me 2 gota ujë.

Lëreni të vlojë dhe pastaj e lini të ftohet 15 minuta. Kur të ftohet, vendoseni në një tas xhami dhe futeni në frigorifer.

Kurdo që jeni me grip dhe ndjeni se mushkëritë i keni të mbushura me mukozë, vetëm shtojani 1 lugë gjelle mjaltë, 1 lugë uthull molle dhe 1 lugë gjelle vaj kokosi pijes së përgatitur paraprakisht dhe pijeni. Krahas punes tone te palodhur per t’iu informuar, na e shperbleni dhe ju qe te mirmbajme faqen vetem duke shtypur mbi (Foton) e cila ndodhet direkt pas perfundimit te fjalise . Faleminderit per mbeshtetjen SHQIPE . a a