Kura finale e diabetit, anemisë dhe obezitetit ka këtë emër

Një kurë për të luftuar diabetin, aneminë dhe obezitetin…

Loading poll ...

Si të përgatisni lëng spiruline?

Vendosni një lugë çaji me pluhur spiruline në fund të një gote. Vendosni një sasi të caktuar të lëngjeve të frutave për të mbushur gotën.

Ju mund të përdorni lëng frutash agrumesh si qitro, limon ose portokall. Trazojeni mirë derisa spirulina të jetë bashkuar (tretur) mirë në lëng dhe kështu ju keni përftuar një pije të butë, homogjene.

Pijeni këtë lëng para mëngjesit, kështu që ju mund të përdorni të gjitha fibrat e saj dhe avantazhet për pjesën tjetër të ditës!

Spirulina është e pasur me vitaminë K, jod, magnez, selen, mangan, kalium dhe zink.

Cilat janë përfitimet e spirulinës?

Spirulina ka efekt anti-inflamator dhe është shumë e dobishme për ato sëmundjet inflamatore ose simptomat. Kuron traumat, obezitetin, reumatizmën, kolitin etj). Mos harroni të pini shumë ujë për një absorbim më të mirë të këtij ilaçi! Krahas punes tone te palodhur per t’iu informuar, na e shperbleni dhe ju qe te mirmbajme faqen vetem duke shtypur mbi (Foton) e cila ndodhet direkt pas perfundimit te fjalise . Faleminderit per mbeshtetjen SHQIPE .