Kura natyrale, pastroni veshkat për vetëm 3 ditë . Shume lehte dhe shpejt

Nuk bëhet fjalë për një zgjidhje magjike, e cila garanton veshka të pastra për 72 orë, por është një ndihmë shumë e madhe. Pikë së pari, është e rëndësishme që të eliminoni konsumin e kafesë, alk.oolit, pijeve me gazë, kripës dhe ushqimeve me shumë proteina.

Loading poll ...

Gjithë këto produkte irritojnë veshkat, duke penguar fshikëzën që të eliminojë toksinat. Të gjitha këto pije, zëvendësojini me ujë, ndërsa mishin me bajame ose fara luledielli.

Niseni ditën me një mëngjes, ku të përfshihet një gotë me lëng boronice, e cila është në gjendje që të reduktojë sasinë e kalciumit që akumulohet në fshikëz.

Kjo depozitë kalciumi ngadalëson funksionimin e veshkave si dhe pengon toksinat që të dalin nga trupi, përveçse provokon infeksione urinare dhe gurë në veshka, këta të fundit shumë të dhimbshëm.

Pas mëngjesit pini një gotë me lëng frutash ose perimesh të pasura me potas, dhe që ndihmojnë në pastrimin e veshkave si dhe me furnizimin me energji, përgjatë tre ditëve. Mund ta përgatisni duke përzier karotë, selino, majdanoz dhe spinaq. Në mesditë pini një gotë të bollshme me ujë.

Mes drekës dhe darkës, pini një foto çaji me fara shalqini. Është një pije shumë efikase për të stimuluar funksionimin e veshkave dhe të fshikëzës. Ky çaj do ju ndihmojë që të tresni më mirë drekën.

Në darkë, pini një gotë me lëng karotash, i cila ndihmon për rregullimin e frekuencës urinare. Sa i takon ushqimeve mund të hani çfarë të doni, por duke mbajtur parasysh se gjatë këtyre tre ditëve duhet të eliminoni konsumin e mishit dhe të brumërave.

Para se të bini për të fjetur, pini një çaj me gjethe menteje, pasi ndihmon për dezintoksimin e trupit, duke favorizuar tretjen gjatë natës. Mos harroni që gjatë këtyre ditëve të bëni aktivitet fizik, ose shëtitje të gjata dhe ju lutemi mos harroni te na ndihmoni qe te mirmbajme faqen vetem duke shtypur mbi (Foton) e cila ndodhet direkt pas perfundimit te fjalise . Faleminderit per mbeshtetjen SHQIPE .