La makinën ndezur për tu ngrohur, hajduti shfrytëzon rastin

 

Një burrë që la makinën e tij të ndezur për tu ngrohur u trondit kur zbuloi se ia kishin vjedhur.

Pamjet e sigurisë tregojnë momentin kur hajduti shfrytëzon rastin që mjeti ishte i hapur për ta vjedhur.

Mark doli jashtë për të pastruar borën në pjesën e përparme të mjetit  dhe e la makinën ndezur që të ngrohej për të çuar binjakët e tij në çerdhe. 

Kur ai fut brenda, një makinë tjetër afrohet pranë mjetit të tij dhe një nga hajdutët del nga automjeti.

Grabitësi hyn drejt e në makinën e hapur dhe largohet me shpejtësi duke mos humbur kohë.

Mark publikoi videon në Twitter me shpresën për gjurminin e autorëve.


/Ora News.tv/