Leonora Jakupi përkrah Anita Haradinajn për çmimin prestigjioz

 

Anita Haradinaj është një nga emrat e nominuar për çmimin ‘Global Woman Inspirational Award’.

Gala mbrëmja ‘Global Woman Inspirational Award’ këtë vit do të mbahet me datën 13 korrik në qytetin e Londrës, shkruan lajmi.net.

Votimi për gratë nga shtetet e ndryshme të botës është i hapur deri me datën 30 prill.

Një nga emrat e nominuar për këtë çmim dhe që zgjon interesim tek qytetarët kosovarë është Anita Haradinaj.

E përkrahja për Anitën nuk mungon as nga emrat e estradës shqiptare, Leonora Jakupi fton të gjithë të votojnë për Anitën si ‘Gruaja Inspiruese’. /Lajmi.net/