Leonora vjen me shkrim “burrëror” për Sami Lushtakun

Siç është bërë e ditur ditë më parë, ish komandati i UÇK-së, Sami Lushtaku, sot është stacionuar për në Hagë, ku arsyeja e intervistës ende nuk është dal në pah.

Ai ka marrë mbështetje jashkëzakonisht të madhe nga figurat politike, por edhe të shoëbizit, ku ndër ta ishte edhe Leonora Jakupi, shkruan Kosovarja.

Ajo përmes rrjeteve sociale, ka dhënë një mbështetje të konsiduershme për Lushtakun ku edhe erdhi me një mbishkrim mbresëlënës i cili ishte:

“S’ka gjykatë që mund ta gjykoj luften e drejtë për liri! Krenohemi me ty dhe bashkluftetaret e tu Gjeneral! #samilushtaku”, shkroi ajo.

Jo më kot, quhet edhe “burrnesha” e Drenicës, e cila pa kurfarë hezitimi shpreh mbështetjet e jashtëzakonshme që ka për persona të caktuar. /Kosovarja/