Luani vret praktikanten në kopshtin zoologjik

Një luan vrau një punëtor të dielën në një park zoologjik të Karolinës së Veriut pasi u arratis nga kafazi gjatë një pastrimi rutinë, thanë zyrtarët.

Qendra e kafshëve në Burlington tha se një luan doli me shpejtësi drejt njerëzve dhe vrau shpejt një person.

“Qendra e Konservatorëve është shkatërruar nga humbja e një jete njerëzore sot”, tha qendra.

Zyra e Sheriffit të Qarkut Caswell e identifikoi viktimë si Alexandra Black, 22 vjeëe, e diplomuar në Universitetin Shtetëror në Indiana.

Vajza e lindur në New Palestinë në Indiana, ishte praktikante në qendër përreth dy javë.

Loading poll ...

“Ky person donte të kalonte një jetë rreth këtyre kafshëve”, tha Mindy Stinner, drejtor ekzekutiv i qendrës.

/Ora News.tv/