Mahmut Ferati tregon si lindi ideja për t’i kushtuar këngë Fadil Vokrrit

 

Mahmut Ferati ka zbuluar se si erdhi deri tek projekti me Shaqir Cërvadikun, dedikuar Fadil Vokrrit.

Mahmut Ferati ishte i ftuar sonte (e premte) në një intervistë për emisionin e shoubizit “Mirage”, shkruan lajmi.net.

Këngëtari ka folur shumëçka rreth dy profesioneve që ai ushtron, mësimdhënies dhe muzikës.

Ndër të tjera, ai zbuloi edhe disa detaje nga kënga e tij e fundit “Vokrri n’zemrat tona”, të cilën e solli në bashkëpunim me Shaqir Cërvadikun.

Loading poll ...

Në linkun e mëposhtëm gjendet intervista e plotë e Mahmut Feratit, ku mund të mësoni se si erdhi ideja për realizimin e këtij projekti. /Lajmi.net/

 https://www.youtube.com/watch?v=wJmgNCyy1Fw