Me Vetëm 3 Lugë Nga Kjo Pije Magjike do të Humbni Peshë sa Për Një Muaj Palestër!

Nëse vërtet doni të kujdeseni për gjendjen tuaj shëndetësore, receta e mëposhtme është diçka që duhet ta keni gjthmonë gati. Kjo është një nga metodat më të mira natyrore, të cilat mund të bëjnë mrekulli për shëndetin tuaj.

Konsumimi i hudhrës përmirëson funksionin e organeve, pastron gjakun dhe nxit sistemin imunitar së bashku me enët e gjakut dhe zemrën.

Për më tepër, ajo është një ilaç i madh natyror për përshpejtimin e metabolizmit dhe atë të procesit të humbjes së peshës. Ajo do të pastrojë trupin tuaj dhe të largojë gjithë toksinat.

Receta
Përbërësit:

12 thelpinj hudhre

Loading poll ...

½ litër verë të kuqe

Udhëzime:

Pritini thelpinjtë e hudhrave në copa dhe vendosini në një kavanoz. Pastaj, hidhni verën mbi ta. Mbylleni kavanozin dhe vendoseni në një vend me diell për 2 javë. Sigurohuni që të shkundni kavanozin çdo ditë. Pas 14 ditësh, kullojeni dhe ruani lëngun në një shishe qelqi të errët. Ju duhet të pini 1 lugë nga kjo pije 3 herë në ditë për 1 muaj, pastaj bëni një pushim 6-mujor.

Përfitimet shëndetësore të pijes së hudhrës
Kjo pije përmban veti anti-inflamatore, antibiotike, antikancer, dhe antibakteriale. Prandaj, është jashtëzakonisht e fuqishme dhe e dobishme. Këtë pije duhet ta keni në shtëpi edhe nëse nuk po kërkoni të humbni peshën, sepse vërtetë ka shumë efekte pozitive. Ajo siguron përfitimet e mëposhtme:

trajton sëmundjet inflamatore

ul nivelet e kolesterolit

eliminon toksinat nga trupi

pastron gjakun

eliminon tejkalimin e kripës nga trupi

përmirëson metabolizmin

djeg yndyrnat

ruan shëndetin e enëve të gjakut dhe të zemrës

nxit konsumin e energjive

rrit qëndrueshmërinë

Vera e kuqe është një burim natyror me resveratrol, i cili përmban veti antioksiduese dhe anti-inflamatore. Prandaj, ajo mund të parandalojë formimin e mpiksjes së gjakut që mund të çojë në trompozë, goditjen në zemër apo edhe në pushimin e zemrës. Për më tepër, kjo substancë pengon rritjen dhe përhapjen e qelizave të kancerit dhe i vret ato duke lënë qelizat e shëndetshme të paprekura.

Nga ana tjetër, hudhra përmirëson zemrën dhe shëndetin e trurit. Ajo stimulon funksionin e kujtesës dhe mbron trurin kundër toksicitetit. Përveç kësaj, ajo mbron qelizat e trupit, parandalon infeksionet virale dhe bakteriale, ul nivelet e kolesterolit të keq dhe presionin e lartë të gjakut. E fundit por jo më pak e rëndësishme, promovon procesin e humbjes së peshës. Ju lutemi na ndihmoni qe te mirmbajme faqen vetem duke shtypur mbi (Foton) e cila ndodhet direkt pas perfundimit te fjalise . Faleminderit per mbeshtetjen SHQIPE .