​Mel B thotë se Spice Girls kanë dhënë bekimin e tyre për fejesën e Rory McPhee

Mel B thotë se shokët e saj të grupit Spice Girls kanë dhënë bekimin e tyre për fejesën e saj me të dashurin Rory McPhee.

Këngëtarja 47-vjeçare ka konfirmuar në një intervistë për numrin e ri të Hello! se ajo do të martohet me parukierin pasi u raportua që muajin e kaluar ai i kishte propozuar një unazë 100.000 funte.

Mel tha se si e vlerëson mendimin e shokëve të grupit për gjysmën e saj tjetër: “Emma (Bunton) qau, po ashtu edhe Mel C. Të gjithë ishin të kënaqur për ne dhe thanë, ‘Ne e duam Rory-n, ai është i mrekullueshëm’ dhe i kanë bërë të gjithë. dërgoi kartolina urimi”.

“Më intereson mendimi i tyre dhe është vërtet e veçantë për mua që ata e pëlqejnë Rory-n aq shumë, sepse ata kurrë nuk kanë pëlqyer asnjë nga të dashurit e mi dhe ata e kanë qenë mjaft të qartë për këtë.

“Ata në fakt po më shtynin drejt Rorit për shumë vite përpara se ne të dy të bëheshim romantikë, por unë do t’u thosha atyre: ‘Nuk është kështu; ai është thjesht një mik shumë i mirë që më bën të ndihem i sigurt.”

Rory propozoi me një fashë diamanti në hotelin luksoz Cliveden House, Berkshire.

Burimet kanë thënë se 36-vjeçarja e ka ndihmuar Mel të rikuperohet nga marrëdhënia e saj me ish-bashkëshortin Stephen Belafonte, për të cilin ajo thotë se ishte abuziv – një akuzë që ai e mohon.

Një burim i tha The Sun për fejesën: “Mel është shumë e lumtur dhe kjo është një punë e madhe për të, sepse ajo ka qenë shumë e vështirë. I është dashur një shumë e madhe që një mashkull ta bëjë që t’i besojë dhe të besojë përsëri në dashuri”.

Mel tha në fillim të këtij muaji se ajo ndihej “plotësisht e pafuqishme” në marrëdhënien e saj me 47-vjeçarin Stephen, nga i cili u divorcua në 2017.

Nëna e tre fëmijëve u shfaq para politikanëve në një ngjarje të organizuar nga The Sun dhe Women’s Aid në konferencën e Partisë Konservatore në Birmingem më 2 tetor dhe u bëri thirrje ministrave të rregullojnë sistemin gjyqësor të Britanisë dhe të rrisin fondet për të mbijetuarit e abuzimit në familje.