Mendy: Nuk i japim vëmendje çfarë thonë njerëzit, jemi me Zidanen deri në vdekje

Mbrojtësi i Real Madridit, Ferland Mendy ka konfirmuar se skuadra e mbështet trajnerin Zinedine Zidane.

Tekniku francez pritet të shkarkohet në fund të edicionit, në rast që nuk fiton trofe këtë sezon, përcjellë lajmi.net.

Por, Mendy thotë se e gjithë skuadra e mbështet Zidanen dhe se i injorojnë gjërat që njerëzit flasin.

“Jam me Zidanen deri në vdekje dhe të gjithë jemi me të, sinqerisht”.

“Ai shihet i qetësuar. Por, nuk vërtetë nuk i japim vëmendje çfarë flasin njerëzit”, tha ai për Marca.

Ndërkohë, Julian Nagelsmann shihet si pasuesi i mundshëm i Zidanes./Lajmi.net/


E zbulon Romano, Milani e ka të vështirë rinovimin me Donnarumman

Mourinho ‘harron’ Ronaldon: Tre lojtarët më të mirë në histori janë Messi, Pele dhe Maradona