Merrni këtë pije në mëngjes dhe ditën tjetër do të ndiheni 20 vite më të rinj!

Qumështi “i artë” është një pije e bërë nga përbërës natyral dhe është një nga më të dobishmet për shëndetin e përgjithshëm. Shafrani i Indisë është përbërësi kyç i kësaj recetë.

Disa nga përfitimet e shafranit:

-Ka veti anti-inflamatore

-Forcon imunitetin

-Pastron mëlçinë

-Rregullon presionin e gja.kut

-Përmirëson kujtesën dhe funksionimin e trurit

– Ul kolesterolin, përmirëson shëndetin e tretjes, lehtëson çrregullimet neurologjike

– Ul trigliceridet, rregullon metabolizmin dhe peshën

Ja si ta përgatisni këtë qumësht:

Përbërësit:

½ lugë çaji me piper të zi të bluar

½ filxhan me ujë

¼ filxhan me shafran pluhur

Përgatitja:

Vendosni të gjithë përbërësit në një tenxhere, mbi një nxehtësi mesatare. I trazoni vazhdimisht derisa të krijoni një pastë të trashë. Pasi të jetë gati lëreni të ftohet pak dhe e mbani në frigorifer.

Rezultatet do ti vini re shumë shpejt! Ju lutemi na ndihmoni qe te mirmbajme faqen vetem duke shtypur mbi (Foton) e cila ndodhet direkt pas perfundimit te fjalise . Faleminderit per mbeshtetjen SHQIPE .