Metoda që të gjithë dietologët duan të mbajnë të fshehur! Rënia e peshës pa dietë është e mundur, thjesht ndiqni këto këshilla të thjeshta

Të humbasësh peshë pa dietë, një ëndërr që mund të duket e paarritshme, por që ndoshta mund të jetë më reale sesa besojmë. Gjithkush ëndërron të humbasë peshën, t’i thotë lamtumirë kilogramëve shtesë ndoshta të grumbulluar për shkak të kequshqyerjes dhe mungesës së aktivitetit fizik. Por vetëm ideja për të nisur një dietë shkakton ankth dhe na bën të humbasim edhe dëshirën për ta filluar.

Loading poll ...

Ju ndoshta jeni ndër ata për të cilët dieta gjithmonë fillon të hënën, por kush e di se cilën të hënë…Nëse ju themi se, në vend të kësaj, në realitet, humbja e peshës pa dietë është e mundur, a do të na merrnit për të çmendur? Dijeni se kjo ëhtë shumë e mundur!

Ka truke për të humbur peshë edhe pa hequr dorë nga të ngrënit. Në fund të fundit, edhe ekspertët theksojnë se sa e rëndësishme është të ndiqni një dietë të duhur dhe të shëndetshme, pa hequr dorë nga ndonjë lëndë ushqyese e çmuar për shëndetin tonë. Çdo ditë ne duhet të vendosim një sërë masash paraprake që mund të na ndihmojnë të kthehemi në formë.

Aktivitet fizik dhe palestër/ Po, truku i parë për të humbur peshë pa dietë është i thjesht dhe argëtues: Të bësh aktivitet fizik dhe të merresh me palestër është ajo që duhet për të humbur kilogramët shtesë dhe për të tonifikuar çdo pjesë të trupit. Në të vërtetë, bëni vetëm një ushtrim të vogël çdo ditë:

Qoftë ky edhe duke marrë shkallët në vend të ashensorit ose duke e lënë makinën në shtëpi ndonjëherë mund të ndihmojnë. Ecni, ngisni biçikletë dhe zgjidhni një sport që do t’ju bëjë të ndiheni mirë dhe të lumtur. Nëse nuk mund të shkoni në palestër, mos u shqetësoni: Ka shumë ushtrime për të bërë në shtëpi, në kohën e lirë.

Sa duhet të hamë, për të humbur peshë pa hequr dorë nga ushqimi? Për të humbur peshë pa dietë dhe pa përjashtime këshillat nga ekspertët janë që të konsumoni 5 vakte në ditë, në kohën e duhur. Ka ekspertë të cilët theksojnë se është e rëndësishme për të ngrënë në kohën e duhur të ditës.

Në mëngjes duhet të hahet mëngjesi maksimumi brenda një ore nga zgjimi, ndërsa në 5 orët e ardhshme duhet të hamë një vakt të pasur me proteina, ndërsa 5 orë pas drekës duhet të hahet një frut. Në fund të ditës, një darkë të lehtë. Dhe jo menjëherë para se të flini.

Lehtësoni tretjen/ Ju duhet të hani ngadalë. Shijojini vaktet qetë. Procesi i tretjes do të jetë më i lehtë dhe do të jetë më e lehtë për të ngrënë më pak, pasi do të jetë e mundur të ndihemi të ngopur më shpejt, shkruan femratnews. Snacks për humbje peshe/ Rëndësia e “snacking” për humbje peshe pa dietë është e shquar: Hani fruta, arra, ndoshta perime, drithëra.

Çfarë të përgatitim për ushqim/ Le të mos harrojmë rëndësinë e gatimit dhe përgatitjes së ushqimit në shtëpi. Pra, ne mund të përdorim përbërës të shëndetshëm dhe të kontrolluar, duke zbuluar kënaqësinë e ushqimit të mirë. Në këtë mënyrë për të humbur humbisni peshë pa dietë dhe ju lutemi mos harroni te na ndihmoni qe te mirmbajme faqen vetem duke shtypur mbi (Foton) e cila ndodhet direkt pas perfundimit te fjalise . Faleminderit per mbeshtetjen SHQIPE .