Miliarderi japonez dhuron gati 1 milionë dollarë për një titull në Twitter

Miliarderi japonez Yusaku Maezawa ka bërë të pamundurën vetëm për të marrë një rekord në Twitter, postimin me më shumë shpërndarje dhe pëlqime.

Ai bëri një postim me 5 janar në rrjetin social ku tregonte se kompania e tij e veshjeve “Zozotown” kishte arritur një rekord shitjesh dhe do ta festonte duke bërë disa dhurata për ndjekësit.

Kështu që shkruajti në gjuhën japoneze: “Shitja e sezonit pranveror së Zozotown është më e shpërndara në histori dhe arriti 10 miliard jen! Me një vlerësim ditor, unë do të jap nga 1 milionë jen (9.200 dollarë) në para të gatshme për 100 persona, të cilat do të arrijnë 100 milionë jen (920 mijë dollarë ). E vetmja mënyrë për të aplikuar është të më ndiqni mua dhe ripostoni këtë shkrim. Unë do të shkruaj privatisht me secilin fitues!”.

Perspektiva e parave dhuratë ka tërhequr në turma dhe deri tani 4.6 milion njerëz kanë ndarë postin, ndërsa 1.1 milionë e kanë pëlqyer atë që kur u postua.

/Ora News.tv/