Mimoza Kryeziu vjen me një super baladë (Video)

Ndonëse e re në muzikë ajo arriti që shumë shpejt tw mbërrijë në top majet e suksesit, dhe të rritet në karrierë nga viti në vit.

Mimoza Kryeziu, tashmë po njihet si një nga zërat më melankolikë, që po i dhuron industrisë muzikore një kulturë tejet të veçantë.

Ndonëse njihet më shumë si këngëtare e zhanrit popullor, ajo këtë herë vjen me një baladë duke dhënë një mesazh shumë të fortë përmes këtyre ritmeve.

Muzika dhe teksti janë realizuar nga kantautori i mirënjohur, Beni Baksi, ndërsa ana vizuale iu është besuar Maximus Blerdi Malushi.

Mimoza Kryeziu, tashmë po rezulton si një këngëtare e zhanreve të ndryshme të cilat e cilësojnë si një këngëtare me cilësi të lartë të zërit e që padyshim edhe që premton shumë. /Kosovarja/

Loading poll ...