Mjeku i njohur italian ju mëson se me këto 3 truke të thjeshta dhe të shpejta hiqni shpejt barkun dhe të gjitha yndyrnat në trup

Minimizoni sheqernat

Loading poll ...

Shkaku kryesor i yndyrës në barkun tuaj, është një program i të ushqyerit i cili është jo i shëndetshëm. Të zvogëloni ushqime me shumë sheqer është hapi kryesor për të eliminuar barkun, natyrisht jam duke iu referuar edhe ushqimeve të pashëndetshme (jo ëmbëlsira, akullore etj …).

Pini më shumë ujë, hani më shumë perime dhe fruta

Yndyra në bark, gjithashtu mund të eliminohet në mënyrë të natyrshme duke eliminuar toksinat dhe lëngjet e tepërta nëpërmjet eliminimit të tyre dhe rregullimin e florës së zorrëve bakteriale. Konsumoni një sasi të mirë perime dhe fruta të freskëta çdo ditë.

Hani ushqime që djegin yndyrën në stomakun tuaj

Studimet e fundit kanë konfirmuar se ushqime të veçanta të ashtuquajtura “djegëse të yndyrës”, mund të eliminojnë dhjamin mbi barkun shumë më shpejt, pikërisht për shkak se mund të përshpejtojnë metabolizmin tuaj dhe të kufizojnë thithjen e yndyrës së re. Ju lutemi na ndihmoni qe te mirmbajme faqen vetem duke shtypur mbi (Foton) e cila ndodhet direkt pas perfundimit te fjalise . Faleminderit per mbeshtetjen SHQIPE .