Moment i tr.ishtë për Angela Merkel, kancelarja humb njeriun me te dashur

Nëna e kancelares gjermane Angela Merkel, Herlind Kasner, ka ndërruar jetë , konfirmoi një zëdhënës i qeverisë të mërkurën.

“Ne kërkojmë që ju të respektoni privatësinë e kancelares dhe familjes së saj”, tha zëdhënësi i agjencisë së lajmeve DPA.

Kasner besohet se ka vd*kur në fillim të prillit, sipas revistës gjermane SuperIllu, e cila raportoi për vd*kjen e saj.

Një grup i vogël familjesh dhe miqsh do të marrin pjesë në funeralin e saj në qytetin verilindor të Gjermanisë Templin, ku ka jetuar për shumë vite, njoftoi SuperIllu.

Kancelarja gjermane ëe ka mbajtur gjithnjë të mbyllur heremtikisht jetën e saj privare.

Ajo nuk ka dashur ta zbulojë për publikun nënën, megjithëse e ka përmendur se ajo ka gëzuar një marrëdhënie të ngushtë me të ju lutemi mos harroni te na ndihmoni qe te mirmbajme faqen vetem duke shtypur mbi (Foton) e cila ndodhet direkt pas perfundimit te fjalise . Faleminderit per mbeshtetjen SHQIPE .