Mos blini me ilace, ja receta e pijes që lufton depresionin, nervozizmin dhe shumë sëmundje të tjera

Mos blini me ilace, ja receta e pijes që lufton depresionin, nervozizmin dhe shumë sëmundje të tjera . Simptomat e depresionit:

Ndjenja e vazhdueshme e trishtimit

Ankth

Ndjenjë e zbrazët

Ndjenja e të qenit i pavlerë dhe i pashpresë

Ndjesia faji

Nervozizëm

Ndjenjë e vazhdueshme lodhjeje

Vështirësitë në përqendrim

Pagjumësia

Nëse jeni duke përjetuar depresion atëherë ju duhet të bëni një limonadë me shafran Indie. Kjo pije e thjeshtë shtëpiake do t’ju ndihmojë të kapërceni depresionin tuaj dhe të rigjallëroni shpirtin tuaj.

Shafran i Indisë është një erëz e veçantë që përmban kurkumin një përbërës që është provuar të jetë efektive kundër qelizave kanceroze dhe gjithashtu në trajtimin e sëmundjes Alzheimer.

Përbërësit:

Uji normal ose me gaz – 4 gota.

Shafran i fresket ose pluhur – 2 lugë gjelle.

Limon ose lëng limoni – 1 1/2.

Si një opsion, ju gjithashtu mund të shtoni lëngun e një portokalli.

Përgatitja:

Përfshini të gjithë përbërësit në një enë të vogël. Sigurohuni që të perzjeni shumë mirë për të marrë një përzierje homogjene. Ju mund të zbukuroheni pije tuaj me një fetë limoni nëse dëshironi. Fale punes sone te palodhur, na e shperbleni dhe ju qe te mirmbajme faqen vetem duke shtypur ( Foton apo Videon qe ndodhet me poshte ) . Faleminderit per mirkuptimin .