Mos mbani kufjet në vesh kur mbushni telefonin, ja si humbi jetën ky person

Një person u vra pasi u elektrizua në shtrat si pasojë e mbushjes së telefonit dhe përdorimit të kufjeve në të njëjtën kohë.

Policët kanë lëshuar një paralajmërim për rreziqet e mbushësit, pasi Kritsada Supol u gjet i vdekur si pasojë, transmeton lajmi.net.

Kritsada, 24 vjeç, mësohet se po dëgjonte muzikë ose bisedonte me dikë, me seksionin e mikrofonit të kufjeve të mbështetura mbi buzët e tij.

Pronari i pronës vizitoi dhomën në Chonburi, Tajlandë, të dielën dhe gjeti trupin 24-vjeçar në dyshek me shenja të djegies rreth veshëve të tij.

Policia nga Stacioni Policor Provincial Phan Thong në Chonburi, Tajlandë, mbërriti dhe largoi trupin e vdekur nga prona.

Zyrtarët fajësuan ngarkuesin me cilësi të dobët për vdekjen.