Mozzik ‘shpërthen’ ndaj revistës zviceriane: Shqiptarët tu i’a mjel…

 

Revista “Weltëoche” e Zürichut para pak ditëve botoi një tekst për këngëtaren, Loredana Zefi e cila me prejardhje është shqiptare.

Në këtë revistë bashkëshortja e Mozzik përshkruhet si një nga artistet më të suksesshme shqiptare, shkruan lajmi.net.

Por, ndër të tjera ata shkruajtën edhe fjali antishqiptare duke nxitur ndjenja antiraciste të tilla: Shqiptarët kanë kafka të rrafshëta në pjesën e pasme, të cilat janë aq të thjeshta sa kokat e tyre tullace.

Pas kësaj nuk kishte se si të mos reagonte Mozzik i cili publikoi një postim për suksesin e këngës së fundit të tij “Romeo&Juliet” dhe tregon se kënga renditet e dyta në Gjermani.

“Maspari..krenar qe jom Shqiptar ?? Pastaj edhe n’shtetin Gjerman nuk po mungon perkrahja s’bashku me grue @loredana kapum vendin e dyte ne gjithe Gjermanine per shitjen e kenges ” Romeo&Juliet ” #2
Faleminderit t’gjithve !
Pafsha gjithmonë shqiptarë tu i’a mjel c**** evropës ?? ?”, janë fjalët e tij. /Lajmi.net/