Ndahet nga jeta reperi i njohur në moshën 21-vjeçare

 

Ka vdekur reperi 21 vjeçar, nga Kalifornia.

Një reper i Kalifornisë, u qëllua për vdekje nga gjashtë policë, ndërsa ishte ulur brenda makinës së tij në Taco Bell gjatë fundjavës, ku thuhej se ishte duke fjetur, shkruan dailymail transmeton lajmi.net.

Willie McCoy, reperi i njohur si Willie Bo me grupin FBG, kishte parkuar Mercedesin e tij të argjendtë në linjën e përzjerjes së restorantit rreth orës 10:36 të së shtunës.

Një nga punonjësit e restoranteve i bëri thirrje policisë dhe raportoi se një burrë duket se u rrëzua në vendin e tij, sipas një deklarate për shtyp nga Departamenti i Policisë Vallejo.

Pas mbërritjes në Taco Bell në 974 Admiral Callaghan Lane, dy oficerë iu afruan automjetit dhe vunë në dukje se shoferi nuk reagonte dhe kishte një pistoletë në prehrin e tij. Në atë moment oficerët nuk u përpoqën ta zgjonin shoferin dhe të prisnin oficerët shtesë që të vinin në vendin e ngjarjes.

  

  

  

Kushëriri i McCoy, David Harrison, ndau një video në Facebook pas vrasjes.

“Ju nuk mund të na mbytni vetëm në rrugë si kjo,” tha Harrison. “Kushëriri im ishte në gjumë në makinë dhe ata e qëlluan atë … 20 … herë”.

Fotot e automjetit të McCoy-së tregojnë së paku 16 vrima të plumbave në xhamin e tij.

Policia nuk ka identifikuar gjashtë oficerë të përfshirë në të shtënat. Zyrtarët e përfshirë janë vendosur në leje administrimi. /Lajmi.net/