Ndërron jetë këngëtari i njohur, nuk i mbijeton kancerit

Ka humbi betejën me kancerin, këngëtari i njohur në moshën 66 vjeçare.

Fituesi i çmimit ‘Grammy’ James Ingram vdes në moshën 66 vjeçare pas luftës që pati me kancerin e trurit.

Artisti fitues i çmimit Grammy, James Ingram, ka humbur jetën në moshën 66 vjeçare pasi thuhet se tash e një kohë ka luftuar me kancerin e trurit, shkruan dailymail transmeton lajmi net.

Burimet i thanë TMZ-së këngëtari R&B kishte qenë duke luftuar me kancerin e trurit për një periudhë të gjatë kohore.

James është një këngëtar dhe kompozitor, veprat e të cilit përfshijnë “Ëhen You Love Someone”, “The Day I Fall In Love”, and ëriting credits on the Michael Jackson hit P.Y.T. (Pretty Young Thing).

Loading poll ...