Ne 7 ditë, pini vetem 7 gota. Një metodë e fuqishme për të dje’gur dhjamin e barkut!

Sot do t’ju tregojmë recetën e një pijeje tepër të dobishme, e cila do t’ju ndihmojë në eliminimin e yndyrnave të tepërt dhe dhjamit në zonën e barkut.

Nëse qëllimi juaj është të ndiheni mirë me format fizike, përpiquni t’i kushtoni vëmendje asaj që hani, zgjidhni vetëm ushqime të shëndetshme, përdorni më shumë fruta dhe perime dhe përjashtoni plotësisht ëmbëlsirat.

Por që të siguroni format fizike të dëshiruara në një kohë relativisht të shkurtër, përveç ushqimit dhe aktivitetit sportiv, ajo që ju duhet është të përfshini në dietën tuaj këtë lëng jeshil për të dje’gur dhjamin.

Perberesit

1 kastravec,

3 copa ananas,

një degë selino,

një tufë majdanoz.

Përgatitja:

1.Gjëja e parë që duhet të bëni është të lani përbërësit me ujë të ftohtë.

2.Pastaj, prisni kastravecin në copa të vogla, gjithashtu selinonë dhe majdanozin. Së fundi, shtoni të gjithë përbërësit në blender!

Përdorimi:

Konsumojeni këtë lëng në mëngjes me stomakun bosh. Mos shtoni sheqer ose ëmbëlsues artificial.

Pija duhet konsumuar jo më vonë se 15 minuta pas përgatitjes së saj, në mënyrë që të mos humbasë vetitë.

Ky lëng i mahnitshëm është një burim i pasur me vitamina. E pini atë për shtatë ditë rresht dhe do të vini re rezultate sidomos në zonën e barkut.

Konsumimi i tij për një kohë të gjatë nuk është i këshillueshëm! Ju lutemi na ndihmoni qe te mirmbajme faqen vetem duke shtypur mbi (Foton) e cila ndodhet direkt pas perfundimit te fjalise . Faleminderit per mbeshtetjen SHQIPE .