Në zorrë kemi deri 15 kg helme që shkaktojnë sëm’undjet më të rënda: Ekspertët zbulojnë se si t’i nxjerrim nga trupi!

Kapsllëqe të shpeshta, tepricë kilogramësh apo mungesë kilogramësh, çrregullim i metabolizmit, diabet, sëmundje të veshkave, sëmundje të dëgjimit dhe të shikimit, sëmundje të lëkurës, të flokëve dhe të thonjve dhe sëmundje të tjera deri te kanceri, janë tregues që zorrët ja janë të ndotura

Loading poll ...

Ilaçi më i mirë natyral është zgjidhja e duhur për këtë problem. 1 deri 3 lugë fara liri të bluar në ditë për tri javë plotësisht do të pastrojnë zorrën tuaj të trashë dhe zorrën e hollë.

Në zorrë shtresohet sekrecion i mukozës, krijohen shtresa parazitësh. Ky tretman do t’jua mbrojë florën e zorrëve. Me ndihmën e kësaj metode mund të normalizoni peshën trupore. Do të digjni tepricën e yndyrës, ndikon edhe në rregullimin e metabolizmit lipid.

Liri absorbon dhe eliminon helmet nga organizmi dhe zvogëlon kolesterinën në gjak.

Konsumimi i tij ndihmon te proceset inflamatore të mukozës të traktit të sipërm respirator dhe traktit gastrointestinal, te gastriti, koliti, i thati në lukth dhe në zorrën dymbëdhjetëgishtore, sëmundjet e traktit urinar, cistitit, pielonefritit, obezitetit dhe rregullon metabolizmin lipid.

Receta për pastrim të zorrëve me ndihmën e lirit të bluar

Tri javë në vend të kafjallit konsumoni këtë tretje:

Java e parë: 1 lugë fara liri të bluar të përzier me 100 ml kefir

Java e dytë: 2 lugë fara liri të bluar të përziera me 100 ml kefir

Java e tretë: 3 lugë fara liri të bluar të përziera me 150 ml kefir.

Nëse nuk keni ku të blini fara liri të bluar, blini ato dhe bluani. Më së miri është të bluani çdo ditë, sepse nëse bëhet rezervë mund të prishet.

Këtë tretje pini çdo mëngjes në vend të kafjallit.

Rezultate më të mira arrihen nëse merret uji me mjaltë.

Është e domosdoshme t’i pini së paku 2 litra lëngje. Ju lutemi na ndihmoni qe te mirmbajme faqen vetem duke shtypur mbi (Foton) e cila ndodhet direkt pas perfundimit te fjalise . Faleminderit per mbeshtetjen SHQIPE .