Nëna shëron variçet me një recetë të gjyshes së saj të vjetër. Rezultate në shërim janë të menjëhershme!

Cilado qoftë arsyeja për variçet tuaja, duhet të dini se ka mënyra natyrale që mund t’i trajtojnë ato. Ato shkaktohen nga faktorë të shumtë si gjenetika, mungesa e stërvitjes, ndryshimet hormonale, problemet e qarkullimit të gjakut ose procesi i plakjes.

Loading poll ...

Me një përzierje të thjeshtë prej 3 përbërësve – uthull molle, Aloe Vera dhe karrota. Ja se çfarë na duhen:

Gjysmë gotë me karota të copëtuara

Gjysmë gotë me xhel Aloe Vera

Gjysmë filxhan uthull molle

Përgatitja:
Vendosini të tre përbërësit në një blender dhe përzieni derisa të arrini një tip kremi. Lyeni me atë venat tuaja dhe mbanini këmbët tuaja lart për gjysmë ore.

Shpëlajini me ujë të ftohtë, dhe mos harroni ta aplikoni çdo ditë. Çelësi i efikasitetit qëndron në pëndorim pa shkëputje, prandaj mos u shqetësoni nëse kalon pak kohë derisa të vini re rezultatet e para.

gjithashtu mund të masazhoni variçet në zonën përreth, por kurrë direkt në venat. Filloni të masazhoni këmbët lehtë me pëllëmën tuaj, pastaj vazhdoni ngadalë në ijet.

Kjo do të stimulojë indet tuaja dhe rrjedhjen e gjakut të mbingarkuar në zemër, duke ulur efektivisht variçet. Për rezultate më të mira, përdorni vajrat thelbësore të selvisë ose dëllinjës për masazh pasi ato mund të përmirësojnë qarkullimin dhe të veprojnë si stimulues lokalë. Ju lutemi na ndihmoni qe te mirmbajme faqen vetem duke shtypur mbi (Foton) e cila ndodhet direkt pas perfundimit te fjalise . Faleminderit per mbeshtetjen SHQIPE .