Nëse ju dhëmbin kockat, ky krem është ilaçi më i mirë për tu qetësuar

Nëse vuani nga dhimbje nyjesh dhe muskujsh përdorni spec të kuq djegës, dhe është shumë e lehtë për t’u përgatitur! Kjo substancë ndihmon trupin të perceptojë dhimbjen dhe ndihmon më shumë qeliza anti-inflamator për të arritur zonën e prekur. Përdorimi i përsëritur i specit të kuq djegës do të nxisë zvogëlimin e intensitetit të dhimbjes, dhe do të jeni në gjendje të bëni lëvizjet e nevojshme që do të shtojnë edhe shërimin e trupit, si shtrirja, ecja, noti, ushtrimet ose terapia fizike.

Loading poll ...

Përdorni këtë kombinim të fuqishëm dhe përgatisni kremin e kajsis për dhimbje muskujsh dhe nyjesh:

Përbërësit:

lugë çaji pluhur spec djegës

• 1 lugë çaji pluhur xhenxhefil

• 1 lugë çaji pluhur shafran

• ¼ filxhan vaj kokosit

• ¼ filxhan dylli i bletës (i integruar)

• 10 pika vaj esencial menteje

• ¼ filxhan gjalpë kakao

•kavanoz qelqi

Udhëzime:

Në një enë, përzieni vajin e kokosit, gjalpin e kakaos dhe dyllin e bletës, dhe vendoseni në një tigan me pak ujë. Kur përzierja është shkrirë plotësisht, shtoni pluhur speci djegës, shafran dhe xhenxhefil.

Përzieni për një minutë, pastaj hiqeni nga nxehtësia, shtoni vaj esencial menteje, dhe ruajeni në një kavanoz xhami. Lëreni të ftohet, dhe pastaj mbylleni atë me një kapak.

Mbajeni ne frigorifer deri ne 6-8 jave. Përdoreni atë lirshëm në zonat e dhimbshme dhe lani duart pas aplikimit, pasi janë shumë të fortë për lëkurën dhe shafran mund të lërë njolla të verdha në lëkurë.

Këshilla shtesë:

Përveç përdorimit të këtij mjekimi natyral, duhet gjithashtu të pushoni. Pini shumë ujë, duhet të pini ½ e peshës tuaj të trupit në ml të ujit çdo ditë.

Studimet kanë treguar se marrja e përditshme e 1500mg kapsula shafrani ditore siguron të njëjtat efekte në trajtimin e dhimbjeve për shkak të osteoartritit të gjurit, pa efekte negative. Ju lutemi na ndihmoni qe te mirmbajme faqen vetem duke shtypur mbi (Foton) e cila ndodhet direkt pas perfundimit te fjalise . Faleminderit per mbeshtetjen SHQIPE .