Një il’aç i gjyshes që do të shërojë sëm.undjet e mushkërive dhe gjithashtu do t’ju shpëtojë nga kollitja më e fuqishme

Nëse shpesh vuani nga kolla ose sëm.undjet e mushkërive, provoni recetën e gjyshes, do të kurseni shumë para dhe mbi të gjitha do të shëroheni natyrshëm, pa përdorimin e il’açeve.

Loading poll ...

Mjetet natyrore, siç e dini, janë shumë efektive sidomos kur bëhet fjalë për trajtimin e sëm.undjeve të buta si kolla. Ja se si ta përgatisim këtë il’aç natyral: Përbërësit: 0.5 kg qepë e purpur; 0.5 kg sheqer; 2 limona mesatar; 1.5 litra ujë të filtruar; 7 lugë mjaltë natyral.

Si ta përgatisim: Shkrini sheqerin në një tigan, trazojeni për disa minuta për të parandaluar dje.gien (ju mund të shtoni 1/2 lëng limoni menjëherë).

Prisni qepët dhe shtojini ato në sheqer, skuqini pak dhe pastaj shtoni pak ujë. Ziejini deri sa 1/3 e ujit të avullohet.

Lëreni të pushojë. Më pas shtoni mjaltë, lëngun e dy limonëne dhe përziejini mirë. Lejo që përzierja të pushojë për një natë. Filtroni dhe derdhni lëngun në një enë qelqi.

Si ta përdorni: Është e këshillueshme që të pini 1 lugë gjelle para çdo vakti. Kjo pije përmban vetëm përbërës natyralë, kështu që efekti anësor mund të ndodhë vetëm për dikë që është al.ergjik ndaj njërës prej përbërësve të pijes. Nëse vuani shpesh nga sëmundja e kollës ose mushkërive, provoni këtë recetë dhe je lutemi mos harroni te na ndihmoni qe te mirmbajme faqen vetem duke shtypur mbi (Foton) e cila ndodhet direkt pas perfundimit te fjalise . Faleminderit per mbeshtetjen SHQIPE .