Një lugë nga kjo përzierje në mëngjes dhe dhjami i akumuluar ndër vite do të shkrijë për një muaj

Çdo njeri e strukturon ditën sipas një rutine e cila duket se nuk ndryshon asnjëherë. Zgjimi në mëngjes pasohet nga pirja e një kafeja, dita vazhdon në punë në shkollë, pasditja mbushet me aktivitete të ndryshme e mbrëmjet herë mbyllen qetë e herë jo.

Loading poll ...

Jeta sedentare po ndryshon kryekëput stilin e jetesës, e kjo gjë ndikon në mënyrë të tërthortë në shëndetin tonë. Nëse nga dimri i gjatë keni fituar peshë e nuk keni mundësi të ushtroheni falë të gjithave atyre që thamë më sipër, ne do të ndajmë me ju përzierjen ma.gjike që do të shkrijë yndyrën sa hap e mbyll sytë. 

Kanella

Kanella ka qenë e njohur prej shekujsh për vetitë e saj të fuqishme mjekësore. Është e pasur me antioksidantë dhe përbërës anti-inflamator. Ajo gjithashtu mban nën kontroll nivelin e sheqerit në gja.k duke ndihmuar në procesin e humbjes së peshës.

Vaji i kokosit 

Vaji i kokosit është një yndyrë të shëndetshme që përshpejton metabolizmin duke ndihmuar në dje.gien e kalorive në mënyrë më efikase. 

Mjalti

Mjalti përmban minerale jetësore si hekuri, natriumi, kaliumi, fosfori, zink dhe kalcium. Mjalti është gjithashtu një burim i mirë i vitaminave, duke përfshirë folatet, niacin, riboflavin, vitaminën C dhe B6. Hulumtimet kanë treguar se mjalti mund të rrisë nivelet e kolesterolit të mirë në trup, redukton nivelin e stresit dhe nxit humbjen e peshës. 

Përbërësit:

1 lugë çaji kanellë

3/4 filxhan vaj kokosit

1/2 filxhan mjaltë 

Përzieni të gjitë përbërësit dhe ruajeni në frigorifer. Çdo mëngjes konsumoni nga një lugë ose hidhjani kafesë , ju lutemi mos harroni te na ndihmoni qe te mirmbajme faqen vetem duke shtypur mbi (Foton) e cila ndodhet direkt pas perfundimit te fjalise . Faleminderit per mbeshtetjen SHQIPE .