Pas prezantimit, Depay nënshkruan me Barcelonën

Memphis Depay ka përfunduar transferimin e tij tek Barcelona.

Memphis Depay edhe zyrtarisht tani është lojtar i Barcelonës pasi nënshkroi kontratën pas prezantimit në “Camp Nou”, shkruan lajmi.net.

Depay u zyrtarizua si lojtar i Barcelonës pak para se të përfundojë “Euro 2020” dhe tani është prezantuar tek Barcelona ku ka nënshkruar kontratën e re me klubin.

Holandezi u shpreh i kënaqur me transferimin e tij ku theksoi se do të kontribuojë për skuadrën në arritjen e fitores së trofeve.

Ai ishte i shoqëruar nga presidenti Joan Laporta./Lajmi.net/


Boca Juniors dëshiron transferimin e Vidal, pëlqehet nga Riquelme

Juventusi dëshiron Locatellin, por Sassuolo kërkon të paktën 35 milionë euro