Pasi nuk u pranua në Victoria’s Secret, transgjinorja bëhet imazh i firmës me të brendshme

 

Një modele transgjinor ka kritikuar “Victoria’s Secret” për diskriminim pasi është zgjedhur si imazh i një fushate me të brendshme seksi.

Monroe Bergdorf që punon dhe si DJ ka kryer ndërhyrje kirurgjikale për tu kthyer në femër. Menjëherë pas kësaj, ajo ia ka dalë që të firmosë me një firmë të madhe.

31-vjecarja kritikoi më të famshmen e këtyre veshjeve “Victoria’s Secret” pasi nuk e pranuan vitin e kaluar duke i thënë se nuk pranojnë modelë transgjinorë për sfilata.

 “Ishte një turp i madh që Victoria nuk merr modele trangjinore në shfaqje dhe fushata. Të brendshmet seksi duhet të jenë dicka që e shijojnë të gjitha femrat. Është dicka personale, e bukur dhe intime që simbolizon intimitetin”, tha Monroe, e cila tani reklamon veshjet e Bluebella.

Loading poll ...

/Ora News.tv/