Pastroni aparatin tretës dhe humbni peshë si me ma.gji, me këtë pije fantastike

Receta që ju propozojmë shërben për të pastruar aparatin tretës, për të rregulluar funksionimin e tij dhe për të humbur peshë.

Loading poll ...

Për përgatitjen e saj ju duhen vetëm tre përbërës, kumbulla, limon dhe fara kia (chia).

Kumbullat të njoma ose të thata qofshin, janë të pasura me fibra dhe lehtësojnë tretjen, përmirësojnë nivelin e kolesterolit dhe qarkullimin e gja.kut.

Limoni pastron gja.kun, eliminon yndyrën dhe toksinat nga trupi, duke stimuluar një funksionim korrekt të gjithë organeve të aparatit tretës.

Ndërsa farat kia janë të pasura me vitamina C dhe luajnë rol të rëndësishëm në eliminimin e toksinave nga muret e zorrës së trashë.

Përgatitja është shumë e thjeshtë, në një gotë me ujë hidhni një lugë me fara kia, shtoni tre kokrra kumbulle të copëtuara dhe lëreni në frigorifer gjithë natën.

Në mëngjes hani kumbullat dhe më tej mënjanoni ujin nga farat dhe sipër shtrydhni një kokërr limoni. Pasi ta keni provuar këtë recetë nuk do të hiqni më dorë dhe do i’u luteshim mos harroni te na ndihmoni qe te mirmbajme faqen vetem duke shtypur mbi (Foton) e cila ndodhet direkt pas perfundimit te fjalise . Faleminderit per mbeshtetjen SHQIPE .