Përdori këta dy përbërës për kurën ndaj kan.cerit, por qeveria e ndaloi

Dr. Johanna Budwig u bë një nga ar.miket më të mëdha të firmave farmaceutike. Ajo kishte krijuar një kurë që u shpëtoi jetën shumë të sëmurëve me kancer. Ajo madje u nominua për Çmimin e 6-të Nobel në mjekësi. Ajo vd*q në moshën 95-vjeçare, në vitin 2003. Ajo përdori përbërës jo-toksikë për të përgatitur trajtimin e pacientëve të saj, të cilët nuk kanë efekte anësore.

Loading poll ...

Por qeveria e ka ndaluar protokollin Budwig, që në vitet ‘50, prandaj shumë njerëz nuk kanë dëgjuar për të. Ajo pretendonte se e kishte gjetur kurën për shumë raste pacientësh. Megjithatë doktorët refuzonin të dëgjonin. Një prej arsyeve që e refuzuan ishte edhe humbja e përfitimeve të tyre. Industria e med.ikamenteve është një prej më fitimprurëseve dhe kompanitë e mëdha far.maceutike, bëjnë shumë para nga trajtimet tradicionale të kan.cerit.

Pra, nuk është në interesin e tyre që të konfirmojnë kura të veçanta të kan.cerit, sidomos nëse nuk mund të marrin certifikatën e pronësisë.
Meqënëse kan.ceri është një nga sëm.undjet më të përhapura në historinë e mjekësisë, shumë njerëz përpiqen që ta mbajnë në këtë mënyrë, për të përfituar më shumë të ardhura nga mjekimet.

Njerëzit e shëndetshëm kanë një nivel i oksigjenit në gjak është mes 98 dhe 100, kur matet me oksimetër pulsi, ndërsa te pacientët me kancer është vetëm 60. Kjo ndodh, sepse te pacientët me kancer, ai zëvendësohet nga dioksidi i karbonit.

Mungesa e oksigjenit është një nga faktorët që çon në krijimin e tumoreve dhe qelizat janë të detyruara që të pësojnë mutacion, gjatë kohës që tentojnë të furnizojnë veten me energji, nga procesi i fermentimit të sheqerit.
Edhe Dr. Otto Warburg i ka dokumentuar këto fakte me të cilin fitoi Çmimin Nobel në mjekësi në 1931. “Protokolli Budwig” stimulon furnizimin me oksigjen të qelizave më shpejt se sa çdo terapi tjetër.

Budwig besonte se edhe dietat pa yndyrë mund të ndihmojnë, prandaj ajo shmangu ushqimet që thithin më shumë oksigjen dhe shtoi në dietë ato ushqime të cilat janë të shëndetshme. Ajo sugjeroi gjithashtu se rrezet e diellit, që janë një burim natyral i vitaminës D3, kanë veti shumë të mira anti-kan.cer dhe janë shumë të rëndësishme.
Gjithashtu, protokolli ka dy faza. Faza e parë bazohet se konsumin e nënproduktit të djathit (gjiza quark) dhe vaj nga farat e lirit. Ndërsa faza e dytë konsiston në një dietë special që zgjat 6 muaj.

FAZA E PARË

PËRBËRËSIT:

5 lugë gjelle me vaj nga farat e lirit ose 3 lugë gjelle me fara liri të freskëta të shtypura
1 filxhan me djathë ‘quark’
Pak piper të kuq

UDHËZIMET:

Ju duhet që të përzieni të gjithë përbërësit dhe konsumoni këtë përzierje të paktën njëherë në ditë. Kjo përzierje duhet të konsumohet gjtihnjë me një lugë druri, asnjëherë me një prej metali.

FAZA E DYTË

Gjatë fazës së dytë ju duhet që të ndiqni këto rregulla: Konsumoni vetëm ushqime të freskëta
Mos pini ujë nga shishet plastike
Shmangni sheqerin, ushqimet e përpunuara, yndrnat shtazore dhe mishin jo-organik
Mos pini pije me gaz

Shmangni gjalpin, margarinën, majonezën

Zëvendësoni sheqerin, me ëmbëlsues natyralë, si mjalti

Shmangni përdorimin e salcave të gatshme të sallatave

Pini nga një filxhan çaj 3 herë në ditë, si edhe lëngje frutash të shtrydhura vetë nga karotat, selino dhe rrepa

Shmangni kripën

Shmangni bukën e bardhë, orizin e bardhë, sheqerin e bardhë, kripën e bardhë, miellin e bardhë

Mos konsumoni produkte soje ose vaj kanola

Merrni nga një lugë gjelle prej vaj kokosi në ditë

Shmangni vajin e peshkut dhe vajërat e hidrogjenuar

Pini çaj jeshil çdo ditë

Shmangni përdorimin e produkteve kozmetike dhe kremërat e diellit dhe gjeni alternative më të shëndetshme për sapun, zbardhues rrobash dhe detergjentë

Kufizoni përdorimin e il’aceve dhe ju lutemi mos harroni te na ndihmoni qe te mirmbajme faqen vetem duke shtypur mbi (Foton) e cila ndodhet direkt pas perfundimit te fjalise . Faleminderit per mbeshtetjen SHQIPE .