Përse duhet të lani fytyrën 5 ditë me radhë me uthull molle

Shumë prej jush mund të jenë habitur që në krye të herës pasi kanë lexuar titullin e artikullit pasi uthulla e mollës e ka vendin në kuzhinë dhe jo mbi fytyrë.

Loading poll ...

Por jo, larja e fytyrës me uthull molle për pesë ditë radhazi është një ndër trajtimet e bukurisë më të lashta që ekziston dhe ndër më të mirët në llojin e tij. Uthulla e mollës është një burim i vërtetë vlerash të shëndetshme.

Është e pasur me potasium, kalcium, vitamina A-B1-B2-B6-C dhe E, magnez beta-karoten, sodium dhe shumë antioksidantë ku ndër më kryesorët duhet përmendur pektina. Trajtimi i bukurisë me uthull molle duhet të zgjasë 5 ditë në javë, mund ta nisni nga fillimi, mesi ose fundi i javës, është në dorën tuaj.

Uthulla e mollës është shumë e pasur me përbërës alfa-idroziakë që pastrojnë lëkurën nga qelizat e vdekura dhe përmirësojnë qarkullimin e gja.kut në pjesë të ndryshme të saj.

Mbron gjithashtu fytyrën tuaj nga veprimi i agjentëve të jashtëm që janë ndryshimet klimaterike, ekspozimi i tepërt në diell, produktet e bukurisë me përmbajtje kimike dhe mbi të gjitha rregullon vlerat normale të pH-it të lëkurës. Acidi malik i uthullës së mollës ka veti antibakteriale, anti-virale dhe anti-mykotike. Luf*on inf.eksionet dhe eleminon toksinat.

Trajtimi duhet bërë 5 ditë radhazi para se të bini për të fjetur. Ju nevojiten dy lugë gjelle uthull molle organike dhe një tampon pambuku. Njomni tamponin me uthull molle dhe kalojeni në të gjithë sipërfaqen e fytyrës.

Lëreni të veprojë gjithë natën dhe të nesërmen lajeni siç bëni zakonisht. Do të vini re ndryshimet e para brenda një jave. Ky trajtim luf*on aknet, heq pikat e zeza dhe njollat kafe, çhelmon lëkurën nga toksinat, rregullon pH-in e saj dhe redukton rrudhat dhe poret e hapura dhe ju lutemi mos harroni te na ndihmoni qe te mirmbajme faqen vetem duke shtypur mbi (Foton) e cila ndodhet direkt pas perfundimit te fjalise . Faleminderit per mbeshtetjen SHQIPE .