Përzieni këto përbërës dhe LARGONI sinozitin, gëlbazën, gripin, e shumë sëmundje të tjera..

Sinoziti është një kusht që ndodh kur kanali i sinuseve është i pezmatuar. Normalisht ato janë të mbushura me ajër. Kur ka bllokim, sinuset janë të mbushura me lëngje (viruse, baktere, kërpudha) dhe mikrobet, dhe mund të çojnë në infeksione. Shkaqet që mund të shkaktojnë bllokimin e sinusit janë: ftohja e zakonshme, septumi i devijuar (është zhvendosje në zgavrën e hundës), polipet hundore (rritjet e mishrave në atë kanal) ose rinitit alergjik (ose ënjtja e kanaleve në zgavrën e hundës).

Loading poll ...

Llojet e sinusit:

• Akute: Simptomat janë mbytëse, hunda e lëngshme dhe dhimbja e fytyrës. Kjo dhimbje fillon papritmas dhe zgjat 10-14 ditë. Në rastet më të këqija, zgjat rreth 4 javë.

• Nënakute: Inflamacioni i sinusit zgjat për 4-8 javë.

• Kronike: inflamacioni i sinusit zgjat 8 javë ose më shumë.

• Periodike: Ka disa sulme në një vit.

Trajtimi i sinusit përfshin përdorimin e një antibiotiku, që në fakt mund të japë efekte, por në një kohë të shkurtër. Ne e dimë se përdorimi i antibiotikëve në një afat të gjatë mund të ketë efekte anësore të shumta.

Në këtë rast alternativa më e mirë është të provoni perberesit natyrore.

Për këtë qëllim, sot, ne do të ndajmë një ilaç natyral për sinusin, i cili është plotësisht i sigurt dhe shumë efektiv.

Përbërësi kryesor është ACV, i cili është i njohur për pasurinë e saj të antioksidantëve, vitaminave, mineraleve dhe fibrave.

Përbërësit e nevojshëm:

• ¼ filxhan uthull molle (organike)

• ½ filxhan uji kokosi (organike)

• 1 lugë gjelle piper

• 1 limon, i shtrydhur (organik)

• 1 lugë gjelle mjaltë të papërpunuar organik

Përgatitja:
Në një tigan, ngrohni ujin e kokosit dhe derdheni në një filxhan. Shtoni ACV dhe perziejeni mirë.
Lëreni të ftohet, dhe shtoni piper dhe mjaltë. Perziejeni mirë përsëri, dhe shtoni lëng limoni duke e perzier perseri.Konsumoni këtë pije çdo ditë para mëngjesit, në stomak bosh dhe në mbrëmje, para gjumit. Përdoreni atë derisa infeksioni të trajtohet. Ju lutemi na ndihmoni qe te mirmbajme faqen vetem duke shtypur mbi (Foton) e cila ndodhet direkt pas perfundimit te fjalise . Faleminderit per mbeshtetjen SHQIPE .