Pija më efikase e të gjitha kohërave për dje.gien e yndyrës në trup – 10kg në një muaj!

Qe ne lashtesi, natyra ka qenë burimi kryesor i mjekësisë për njerëzit dhe vazhdon te jete. Në natyrë ne mund të gjejmë të gjitha lëndët ushqyese që na nevojiten për të kuruar shumë sëmundje. Pijet natyrale përdoren për të trajtuar shumë gjëra, sic është dhe pija e përgatitur me limon dhe chia ( Salvia Hispanica). Kjo pije e fuqishme na ndihmon të parandalojmë gripin, të pastrojmë trupin dhe të parandalojmë shtimin e yndyrës.

Përgatitja:

Lëng nga 1 limon

Fara Chia (1 lugë gjelle).

Mjaltë (1 lugë gjelle).

Uji (1 ½ gota).

Përdorimi:

Fillohet me lënien e farave të chia ne ujë për të paktën 1 orë. Shtrydhini dhe përzieni ato me sasinë e ujit të treguar më sipër dhe lëngun e limonit. Së fundi, vendosim të gjithë përbërësit në një blender dhe përzihet shumë mirë deri sa të kemi përzierje homogjene. Ky lëng i shijshëm duhet të konsumohet çdo ditë në mëngjes.

-Përfitimet e limonit për humbje peshe.

Heq yndyrën në gjak për shkak të përmbajtjes së saj të disa metabolitëve të quajtur flavonoidet

Është një pastrues natyror që ndihmon në eliminimin e toksinave.

Ai ka një fibër të tretshme të quajtur “pektin” që vepron si një absorbues i zorrëve.

-Përfitimet e farës së chia për të humbur peshë.

Përshpejton metabolizmin, duke lejuar djegien e dhjamit në bark dhe në bel.

Ato kanë shumë kalcium, i cili lejon një tretje më të mirë të yndyrave të konsumuara.

Përmbajtja e saj e lartë e fibrave mund të rregullojë funksionin e zorrëve dhe të eliminojë efektivisht toksinat. Ju lutemi na ndihmoni qe te mirmbajme faqen vetem duke shtypur mbi (Foton) e cila ndodhet direkt pas perfundimit te fjalise . Faleminderit per mbeshtetjen SHQIPE .