Pija “mrekullibërëse” që pastron enët e gja.kut dhe ul rre.zikun e sëm.undjeve të zemrës në 14 ditë

Me nivele të larta të yndyrave në gja.k ose kolesterolit, sot miliona njerëz po luf*ojnë  me sëm.undjet e zemrës që janë shkaku i dytë i vd*kjeve në botë. Në mënyrë ideale, niveli normal i kolesterolit duhet të jetë midis 4.60 dhe 6.20 mmol / L, por regjimi i pashëndetshëm ,gjenetika e një sërë faktorësh të tjerë ndikojnë në rritjen e kolestorolit.

Ky i fundit është armiku numër një i zemrës, por me recetën e mëposhtme ju do të nxisni pastrimin e thellë të enëve të gjakut dhe shkrirjen e pllakave të ndërtuara mbi muret e enëve dhe që ngadalësojnë qarkullimin e gja.kut. Kjo përzierje e fuqishme natyrale duhet pirë në mëngjes.

Çfarë ju nevojitet:

1 kilogram limona

5 deri në 6 degë  majdanozi

3 litra ujë

1 qese sode buke

Përgatitja:

Së pari, lani limon me ujë të ftohtë dhe pastaj zhytini në një enë me ujë.  Shtoni sodën e bukës  dhe lëreni të qëndrojë për 60 minuta.

Prisni hollë majdanozin

Prisni limonin në copa (lëkurën mos e qëroni) dhe shtojeni në një tenxhere ku keni shtuar majdanozin dhe tre litra ujë.

Lëreni tenxheren në zjarr të avashtë për rreth 3 orë.

Pas këtij procesi largoni limonin dhe majdanozin nga ena dhe do të shihni që keni përftuar rreth 1.5 litra shurup.

Në mënyrë ideale, ju duhet të pini 1 gotë shurup çdo mëngjes me stomakun bosh. Kjo pije mund të rezistojë deri në 15 ditë dhe rekomandohet të pijë nga një gotë çdo ditë dhe ju lutemi mos harroni te na ndihmoni qe te mirmbajme faqen vetem duke shtypur mbi (Foton) e cila ndodhet direkt pas perfundimit te fjalise . Faleminderit per mbeshtetjen SHQIPE .