Pini lëngun e brokolit për 21 ditë dhe s’do të keni kurrë më probleme me…

E dimë se ky shkrim nuk do t’ju pëlqejë mjekëve dhe industrisë far.maceutike, por kemi kënaqesinë ta publikojmë, pasi shumë pacientë që kanë pasur problem me prostatën kanë dëshmuar se janë shëruar.

Loading poll ...

Në fund të fundit, receta me brokoli, me të cilën do t’ju njohim më poshtë nuk ka efete anësore, ndërsa organizmi juaj do t’ju falenderojë. Yndyrnat do t’ju ulen, dhjamrat do t’ju shkrihen, diabetin do ta mbani larg, mëlçia do t’ju pastrohet, stomaku do të qetësohet, kan.ceri do t’ju rrijë larg, rrugët urinare do t’ju pastrohen, ndërsa përfitimi për prostatën është i shumëfishtë.

Janë vetëm 21 ditë terapi, përpara se ta ktheni prostatën të shëndetshme, siç e keni pasur në rini. Gjithçka ju duhet është vetëm brokol…

RECETA: Në mbrëmje 250 – 500 gr brokoli të freskët, prijeni në copa të vogla dhe e fusni në një enë me 1 litër ujë, i cili sa ka filluar të vlojë.Lëreni të ziejë brokolin për 4-5 minuta. Lëngun e zier nga brokoli e kulloni dhe fusni në frigorifer, në shishe xhami, që të ftohet. Të nesërmen në mëngjes, 20 minuta para se ta hani mëngjesin, pini 0.5 l dhe pjesën tjetër prej 0.5 l, pijeni 20 minuta para se të hani darkën! Brokolin e zier edhe mund ta hidhni, por mirë është që ta përdorni për supë, ose ta hani me perime tjera si ushqim.

KJO KURË ZGJAT 21 DITË DHE NDAHET NË TRI PJESË:

– Pjesa e parë, për 7 ditë duhet të pini nga 1 litër lëng brokoli, i përgatitur si më lart, pastaj bëni 3 ditë pauzë!

– Pjesa e dytë, prapë për 7 ditë tjera pihet çdo ditë nga 1 litër nga ky ujë i zier me brokoli dhe prapë bëni pauzë për 3 ditë!

– Pjesa e tretë dhe e fundit, prapë pihet çdo ditë nga 1 litër nga ky ujë i zier me brokoli dhe pas 7 ditësh, kryhet kura!

Me këtë kurë 21 ditëshe, në 98% të rasteve shërohen të gjitha problemet me prostatë, për 2% të rasteve që nuk shërohen duhet që të përsëritet sërish kura, por duhet që të pushoni fillimisht një muaj.

Pasi të kalojnë 30 ditë nga pauza, rinisni kurën për 21 ditë të tjera, siç jua kemi treguar në artikull. SUKSESE!

SHËNIM: Gjatë gjithë kurës nuk duhet t’i konsumoni pijet alkoolike, pijet e gazuara, kafenë dhe specat djegës. Kjo kurë nuk rekomandohet për pacientët me HASHIMOTO.

Burime të tjera ushqimore për prostatë të shëndetshme janë: vaji i farave të kungullit, vetë farat e kungullit, arrat, lajthi, dhe luledielli, bajame, borzilok, kajsi të thata, stika pishe, ullinj, spinaq, kërpudha dhe peshk (përmbajnë selenium, duhen patjetër), kefiri, çaj nga karafili i egër, qumësht blete, etj dhe ju lutemi mos harroni te na ndihmoni qe te mirmbajme faqen vetem duke shtypur mbi (Foton) e cila ndodhet direkt pas perfundimit te fjalise . Faleminderit per mbeshtetjen SHQIPE .