“Piva ujë të ngrohtë me limon dhe mjaltë për 365 ditë, dhe më pas përjetova një tronditje”

Në këtë artikull ne do të ju paraqesim përvojën e Crystal Davis. Ajo vendosi të pinte ujë të ngrohtë me limon dhe mjaltë çdo mëngjes në stomak bosh, për një vit të tërë. Ajo vetëm donte të dinte se çfarë lloj ndryshimesh do të ndodhte në trupin e saj dhe si do të ndryshojë. Kur përfundoi eksperimenti, ajo u shokua, por në një mënyrë pozitive. Këtu është rrëfimi i saj:Vendosa për të pirë ujë të nxehtë me limon dhe mjaltë për 12 muaj, çdo mëngjes në një stomak bosh.

Loading poll ...

Pyeta nëse kjo pije mund të bëjë mrekulli në trupin tim siç deshirojne të gjithë. Dhe tani mund të them se jam shumë i lumtur. Unë nuk kam pasur asnjë ftohje për një vit të tërë. Gjithashtu unë nuk kam pasur grip ose ndonjë sëmundje tjetër..

Në fakt, isha aq i habitur me këtë pije që fillova ta merrja kudo me mua, madje edhe kur udhëtova diku. Në përgjithësi përdor një gjysmë limoni të freskët dhe një lugë çaji mjaltë organikë në një filxhan klasik. Për të përgatitur këtë ilaç, së pari duhet të vloni ujin, dhe lereni atë të ftohet pak, në mënyrë që mjalti të tretet. Pijeni menjëherë pas zgjimit. Nëse gjysma e një limoni është shumë për ju, atëherë në fillim mund të përdorni një të katërtën e një limoni derisa të mësoni. ”

KËTO JANË DISA TË PËRFITIMIT TË PIRJES SË UJIT ME LEMON DHE MJALT:TË MBRON KUNDËR INFEKSIONEVE Pini këtë ujë të ngrohtë me limon dhe mjaltë në mëngjes. Kjo pije stimulon sistemin e tretjes dhe kështu që ju do të keni asnjë problem me kapsllëk. Ajo gjithashtu vepron si diuretik, sepse pastron sistemin urinar dhe mbron trupin tuaj nga infeksionet.

PËRMIRËSON DIGESTIMIN Limoni ndihmon mëlçinë për të prodhuar më shumë biliare, në mënyrë që trupi të mund të përpunojë lehtë ushqimin kompleks dhe të nxjerrë të gjithë përbërësit e dobishme. Mjalti posedon antibaktere që mbron nga çdo infeksion. Gjithashtu ndihmon në prodhimin e mykut në stomak dhe lirimin e toksinave nga trupi.

LEKURA JUAJ DO TË JETË MË E SHËNDRITËSHME Limoni gjithashtu ka përfitime të shumta për lëkurën, dhe gjithashtu ndihmon në pastrimin e gjakut. Gjithashtu stimulon prodhimin e qelizave të reja të gjakut. Uji i ngrohtë me limon dhe mjaltë ka një efekt antibakterial dhe stimulon prodhimin e kolagjenit. Kur ata janë të kombinuar së bashku, ata do të rinovojnë lëkurën tuaj. Krahas punes tone te palodhur per t’iu informuar, na e shperbleni dhe ju qe te mirmbajme faqen vetem duke shtypur ( Foton apo Videon qe ndodhet me poshte ) . Faleminderit per mirkuptimin .