Po kthehej në shtëpi pas shfaqjes në Teatër, plàgoset në trup aktori shkodran, pamje nga vendngjarja (VIDEO)

Një íncídent i fríkshëm ka ndodhur pasditen e djeshme menjëherë pas shfàqjes së teatrit “Migjeni”, të quajtur “Anmiku në Shtëpi” e Ernest Koliqit.

Një copë muri u shkëput nga fasada e një ndërtese të vjetër në lagjen “Gjuhadol” dhe goditi në trup aktorin Nikolin Ferketa, i cili mori një dëmtim, por është jashtë rrezíkut për jetën.

Aty afër ishin edhe fëmijë të vegjël, të cilët kishin ardhur me prindërit e tyre për të ndjékur këtë shfàqje.

Shpeshherë është ngrítur ky alàrm për ndërtesat e vjetra që nuk kanë asnjë lloj sigurie në Shkodër dhe në total janë të paktën 28 të tilla.

Institucionet vijojnë të héshtin ndàj kësaj pròblematika ndërsa kalimtarët janë të rrezíkuar gjithmonë.

Ngjàrja ka ndodhur paraditen e sotme gjatë interpretimit të një dràme, teksa trupa po jepte shfaqje në zonën muzeale të qytetit, një bllok betoni u shkëpùt nga një ndërtesë historike.


Marina Vjollca feston ditëlindjen, nuk do ta besoni sa vjeç mbush ajo! (FOTO)

Një këshillë e vjetër e gjysheve tona : Konsumoni cdo mëngjes 1 lugë çaji me vaj ulliri dhe do të mbeteni pa fjalë nga