Pozicionet që çiftet më së shumti praktikuan përgjatë 2018-ës

Vit i ri nënkupton eksperimentim me një seri të re pozitash seksuale dhe viti 2018 nuk dallonte nga të tjerët.

Megjithatë, nga viti në vit, ka një gjë që kurrë nuk del nga stili: marrëdhënia seksuale. Arsyeja? Seksi redukton stresin, ju ndihmon të flini më lehtë, të digjni kalori dhe, e fundit por jo më pak me rëndësi, iu sjell kënaqësi, transmeton lajmi.net.

Sidoqoftë, disa pozicione të seksit vendosën në qendër të vëmendjes çdo vit, dhe nga dhjetëra të botuar gjatë 12 muajve të fundit, kanë arritur të grumbullohen 5 nga më së shumti të shfrytëzuarat.

Kjo është lista e plotë:

– 69 (të pozicionuar në krahë)
– Pozicioni doggystyle (partnerja këmbët e mbërthyera për gjunjësh të partnerit)
– Pozicioni “gërshërë” (partnerja vendos këmbën mbi shpatullën e partnerit)
– Pozicioni i misionarit
– Pozicioni “cowgirl”. /Lajmi.net/

Loading poll ...