Prifti vetëvritet brenda kishës, lë letrën me 16 faqe shënime

Një prift nga Bruklin u vetëvra brenda ambienteve të kishës, vetëm dy javë para Krishtlindjes.

Loading poll ...

Trupi i Patrick Burns, 57- vjeç, u zbulua më 14 dhjetor në dhomën e ndenjes së famullisë në emrin e shenjtë të Kishës Katolike Romake të Jezusit në Windsor Terrace.

Ai kishte shenjat e prerjes në dorën e tij të majtë, ndërsa një shishe e zbrazët e ilaçeve antipsihotike Risperidone u zbulua në dhomë, thanë burimet.

Një shënim vetëvrasës prej 16 faqesh u gjet gjithashtu brenda kishës pas një kontrolli të kërkuar pastori Ati Larry Ryan, thanë burimet.

Një zëdhënëse e Dioqezës së Brooklyn e përshkroi vdekjen si një ‘tragjedi’.

Burns thuhet se luftoi me problemet shëndetësore dhe kaloi kohë larg kishës.

Ai u shugurua në vitin 1992 dhe më parë kishte shërbyer në Bushwick, Jackson Heights, Sunset Park dhe Corona.

/Ora News.tv/