Publikohen nominimet për “Billboard Music Awards”, Dua Lipa dhe Bebe Rexha nominohen në këto kategori

Publikohen nominimet për “Billboard Music Awards”, Dua Lipa dhe Bebe Rexha nominohen në këto kategori

 

Billboard Music Awards ka publikuar listën e nominimeve për vitin 2019.

Reperja, Cardi B kryeson të gjithë të nominuarit në çmimet e vitit 2019 për Billboard Music, shkruan Billboard transmeton lajmi.net.

Reperja e hitit “I Like It” është nominuar 21 herë në 18 kategori – vetëm duke humbur rekordin për shumicën e nominimeve të vendosura nga Drake dhe The Chainsmokers, të cilët kishin 22 në vitin 2017.

Cardi do të konkurrojë kundër vetes në tri kategori – Hot 100 song, top selling song, and top collaboration.

Pas Cardi B, Drake dhe Post Malone secili ka nga 17 nominime. Travis Scott është për 12 çmime, dhe XXXTentacion është rritur për 10.

Ndër të nominuarit e tjerë janë Lady Gaga dhe Bradley Cooper, të cilët janë të gatshëm për çmimin e arritjeve të tabelave, fonogrami i lartë për “A Star Is Born” dhe këngën e shitjes për “Shallow”.

Në këto nominime nuk mund të mungonin edhe disa nga artistet shqiptare me famë botërore, të cilat tanimë kanë arritur suksese të mëdha.

Dua Lipa dhe Bebe Rexha janë dy nga emrat që gjithashtu janë nominuar në disa kategori.

Dua është e nominuar në gjithsej tri kategori, ndërsa Rexha në dy të tilla. /Lajmi.net/