Publikohet MANTRA e re e vitit 2019 për secilën shenjë të HOROSKOPI! Mësoni çfarë duhet të bëni!

Mantra lejon qetësimin e aktivitetit mendor në një mënyrë natyrale derisa ajo të bjerë në qetësi të plotë dhe njëkohësisht të jetë plotësisht e zgjuar. Ajo lejon largimin e stresit dhe lodhjes në mënyrë natyrale, duke rezultuar kështu në energji të madhe, qartësi dhe shijim të jetës.

DASHI (21 mars – 19 prill)

Këtë vit unë do të kujtoj se sa shumë më duhet të mësoj. Nuk ka asnjë destinacion që të jetë shumë larg dhe nuk ka pyetje shumë të parëndësishme. Do të përpiqem të gjej të gjitha përgjigjet që kam nevojë.

Do të gjej një udhëzues.

Loading poll ...

Këtë vit do të kthehem në kontakt me fëmijën kurioz që ndodhet brenda meje.

DEMI (20 Prill – 20 Maj)

Këtë vit unë do të bie në dashuri me çdo aspekt të vetes time. Pjesët e çrregullta. Pjesët e çuditshme. Pjesët magjike. Do të jetë një vit i brendshëm dhe i zhytur në mendime, i mbushur me zbulime që do të shkaktojnë transformime të mëdha personale.

Ky është një vit për të gjetur të gjitha thesaret e fshehura që shtrihen nën fasadën time të fortë.

BINJAKET (21 MAJ – 20 QERSHOR)

Këtë vit unë do të zbuloj se dy janë më mirë se një. Unë do të zbuloj lehtësimin që merr kur ke dikë që t’i besosh. Unë do të përqafoj lojën që vjen bashkë me rënien në dashuri.

Këtë vit unë do të di se sa mirë ndihesh të provosh të ftohtin e dimrit, me ngrohtësinë e dikujt që ke në krah.

GAFORRJA (21 qershor – 22 korrik)

Këtë vit unë do të shkund dhe zgjoj jetën time. Do të largoj të vjetrën dhe afroj të renë. Unë do të ëndërroj me stil atë që dua për jetën time dhe do e bëj të prekshme. Këtë vit unë do të kujtoj se gëzimi fshihet në detaje.

LUANI (23 KORRIK – 22 GUSHT)

Këtë vit unë do të kujtoj se, edhe pse jam rritur, bota është ende sheshi im i lojës. Unë do të hedh bojë në mur. Do të rrokullisem në baltë. Do të përhumbem në shi.

Këtë vit unë do të përqafoj pjesët e jetës që janë të pastrukturuara, por të paarsyeshme dhe magjike.

VIRGJERESHA (23 GUSHT – 22 SHTATOR)

Këtë vit unë do të kthehem në vendet e njohura për mua, të cilat më bëjnë të ndihem i sigurt. Unë do të kontaktoj përkufizimin tim të familjes. Unë do të rizbuloj rrënjët e mia dhe historinë time familjare.

Unë do të përdor të kaluarën si një mjet për të formuar shtëpinë time të ëndrrave. Çfarëdo gjëje që më ka dhënë ngrohtësi dhe qetësi, do t’ia lejoj vetes shpesh gjatë vitit.

PESHORJA (23 SHTATOR – 22 TETOR)

Këtë vit kam ndërmend të realizoj projektet e mia. Unë do të jem plot ide dhe energji krijuese. Të gjitha ato gjëra që unë di, do t’i ndaj me botën për të përcjellë emocione.

AKREPI (23 TETOR – 21 NËNTOR)

Këtë vit unë do të eliminoj nga jeta ime çdokënd që më ka përçmuar, përdorur, zhvleftësuar. Unë jam thellësisht inteligjente. Jam tejet autentike. Jam tejet e fuqishme. Këtë vit unë do t’i mbaj këmbët të ngulura fort, në të vërtetën time.

SHIGJETARI (22 NËNTOR – 21 DHJETOR)

Këtë vit unë do të dal nga hijet dhe do të hyj në dritë. Do të provoj një pamje të re. Unë do t’u buzëqesh të panjohurve në rrugë. Unë do t’i bëj një kompliment dikujt në punë. Është koha t’i them lamtumirë çdo gjëje dhe cilitdo që më mban mbrapa. Këtë vit unë do të përqafoj gjithë jetën time.

BRICJAPI (22 janar – 19 janar)

Këtë vit unë do të mësoj të jem e sjellshme me veten time. Në vend që të marr veten me shkelma kur ndjehem e rënë, do të kujtoj se është e drejtë të bëj gabime. Në vend që të hedh poshtë arritjet e mia, unë do të pranoj lavdërimet. Këtë vit unë do të kujtoj se jam njeri.

UJORI (20 JANAR – 18 shkurt)

Këtë vit unë do të gjej “fisin” tim.

Unë do të gjej njerëz me një mendim të ngjashëm. Njerëzit të cilët jo vetëm që respektojnë, por inkurajojnë, mënyrën time mrekullisht të çuditshme të të parit të jetës. Këtë vit do të gjej njerëz që do të më pranojnë pikërisht për atë që jam.

PESHQIT (19 SHKURT – 20 MARS)

Këtë vit unë do të ëndërroj një ëndërr më të madhe. Unë nuk do të shmang përgjegjësinë dhe respektin. Unë do të përqafoj ndryshimin dhe frikën e të panjohurës.