Publikon foto të para 20 viteve, Robin Krasniqi si ushtar i vogël i UÇK-së

Edhe boksieri i njohur shqiptar, Robin Krasniqi u bë pjesë e sfidës së publikimit të imazheve të vjetra në rrjetet sociale.

Në llogarinë e tij personale, Instagram ka publikuar një imazh të vitit 1999 dhe një të ditëve të sotme, shkruan lajmi.net.

Por, në këtë kur ka qenë fëmijë Krasniqi në kokë ka vënë një kapele me emblemë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK).

“1999 – 2019, 20 Vite ndryshim”, ka shkruar ai.

Ndryshe, Haxhi Krasniqi është një prej boksierëve më të mirë në historinë moderne të boksit gjerman.

Loading poll ...