Receta për eliminimin e mukozës dhe gëlbazës nga fyti

Pengesat në hundë dhe fyt janë shkaktarë të mëdhenj të problemeve me frymëmarrje dhe koll, për shkak të akumulimit të gëlbazës në mushkëri.

Loading poll ...

Gëlbaza është substancë ngjitëse e cila sekretohet nga sistemi i frymëmarrjes si mënyrë për ta mbrojtur veten, dhe roli i saj është t’i bllokoj viruset, alergjenët dhe pluhurin.

Sidoqoftë, sasitë e tepërta të gëlbazës shpijnë në koll, infeksione bakteriale, grip, etj.

Kjo simptomë shoqërohet me një trup të ligësht, hundë që ju shkojnë, vështirësi me frymëmarrje, etj.

Nëse nuk eliminohet me kohë, gëlbaza e akumuluar mund të shkaktojë pengesa edhe në tubat bronkit, dhe rrjedhimisht të shpie në probleme shtesë shëndetësorë.

Megjithatë, ilaçet e mëposhtme natyrale janë mënyrë e shkëlqyeshme për ta eliminuar gëlbazën e tepërt nga trupi dhe për t’i parandaluar komplikimet e tilla.

Shafrani

Përbërësi aktiv i shafranit, curcumini, ofron veti të fuqishme antiseptike dhe antibakteriale, të cilat e eliminojnë bakteren që shkakton mukozë dhe e zvogëlon gëlbazën duke e forcuar sistemin e imunitetit. Shtojeni një lugë gjelle shafran në një gotë të ngrohtë me ujë, pastaj shtojeni gjysmë lugë gjelle kripë dhe përzieni. Produktin gargarisni në gojë tri herë në ditë për nga pak minuta.

Mjalti me limon

Kombinimi i limonit me mjaltë i trajton problemet respiratore dhe ofron veti antibakteriale dhe antikërpudhore. Ky kombinim e forcon edhe sistemin e imunitetit dhe e parandalon kapsllëkun. Në një tas, përzieni një lugë gjelle mjaltë organike me 2 lugë gjelle lëng limoni, dhe konsumojeni tri herë në ditë dhe ju lutemi mos harroni te na ndihmoni qe te mirmbajme faqen vetem duke shtypur mbi (Foton) e cila ndodhet direkt pas perfundimit te fjalise . Faleminderit per mbeshtetjen SHQIPE .